اخبار

گزارش بازدید و بازرسی از حوزه بسیج کارگری شهرستان شوشتر تاریخ 95/12/17

گزارش بازدید و بازرسی از حوزه بسیج کارگری شهرستان شوشتر

موضوع : گزارش بازدید و بازرسی از حوزه بسیج کارگری شهرستان شوشتر

در این بازدید علاوه بر نشست و دیداری با فرمانده محترم سپاه ناحیه شهرستان شوشتر جناب سرگرد کاکایی مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه استان و همراهان از حوزه و چند پایگاه نمونه بازدید به عمل آمد که پایگاه کشت و صنعت آن حوزه اقدام به ساخت دستگاهی جهت تولید زغال فشرده از پسمانده های نیشکر ( مخلوطی از خوراک دام که از ملاس و باگاس تشکیل شده است ) نمودند.

طی گفت و گویی با مدیر شرکت و فرمانده پایگاه جناب آقای مهندس رضایی و مهندس تامرادی  سازنده دستگاه تولید زغال فشرده به عمل آمد که به شرح زیر می باشد.

طی فرایندی حدودا یک ماهه مهندس تامرادی و دیگر تیم زیر مجموعه آن شرکت توانستند دستگاه را طراحی و ساخته و در مدار تولید زغال فشرده قرار دهند . این دستگاه از ضایعات آهن آلات که مورد استفاده قرار نمیگرفتند و در شرکت موجود بودند ساخته شد .ابعاد زغال به شکل دایره به قطر یک اینچ و به شکل مربع به ابعاد 5*5 سانتی متر تولید می شود که این نوع زغال به صورت آزمایشی و به صورت نمونه اولیه تولید شده و مدت 20 دقیقه بعد از روشن شدن قابل استفاده می باشند. که در آینده با استفاده از دستگاه مکانیکی ساخته شده حجم فشردگی آن بیشتر خواهد شد و مدت زمان قابل استفاده حدودا  50 دقیقه تا 1 ساعت می باشد. و در بهار سال 96 محصولات این شرکت تقریبا به صورت شمش و به شکل آجر 5*10*20 سانتی متر تولید و به کشور های همسایه می توان صادر نمود و از این طریق از قطع درختان جنگل و منابع طبیعی جهت تولید زغال جلوگیری نمود.

برای مشاهده گزارش تصویری این بازدید اینجا کلیک کنید .

اضافه کردن دیدگاه جدید